Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.

 

 

Стосовно аварійності будинку

 

 Питання відселення громадян із аварійного житла регулюється Житловим кодексом Української РСР, відповідно до якого (стаття 110, 111) громадяни виселяються з жилих будинків державного і громадського житлового фонду з наданням іншого благоустроєного (стаття 113 цього Кодексу) жилого приміщення, якщо: будинок, у якому знаходиться жиле приміщення, підлягає знесенню; будинок (жиле приміщення) загрожує обвалом; будинок (жиле приміщення) підлягає переобладнанню у нежилий.

Якщо будинок загрожує обвалом (стаття 112), громадянам, виселюваним з цього будинку інше благоустроєне жиле приміщення залежно від належності будинку надається виконавчим органом місцевої ради чи державною, кооперативною або іншою організацією, а в разі неможливості надання жилого приміщення цією організацією - виконавчим органом місцевої ради.

Отже, питання відселення мешканців аварійних будинків, згідно з Житловим кодексом, Правилами обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм житлових приміщень, затвердженими постановою Ради Міністрів УРСР та Укрпрофради від 11.12.84 N 470 відносяться до компетенції органів місцевої влади, на які відповідно до п.п 2 п. а ч. 1 ст. 30 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" покладені повноваження щодо обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, розподілу та наданню, відповідно до законодавства, житла, що належить до комунальної власності, а також здійснення контролю за станом квартирного обліку та додержанням житлового законодавства на підприємствах, в установах та організаціях, розташованих на відповідній території, незалежно від форм власності (п.п 7 п. б вищевказаного Закону).

Відповідно до ст. 43 Житлового кодексу громадянам, які перебувають на обліку потребуючих поліпшення житлових умов, жилі приміщення надаються в порядку черговості.

Черговість надання жилих приміщень визначається за часом взяття на квартирний облік, в тому числі і за списком осіб, які користуються правом першочергового, позачергового одержання жилих приміщень.

В телефонній розмові з Першим заступником голови Оболонської райдержадміністрації було з'ясовано, що Вашій сім'ї, разом з іншими мешканцями будинку, що постраждали, було запропоновано проживання в корпусі ЛТК "Феофанія", що в Пуща-Водиці, а також 26.01.2010 комунальним підприємством "Спецжитлофонд" Вам було запропоновано житлові площі з маневреного фонду м. Києва за адресою - вул. Баумана, 23/2 на термін, необхідний для виконання ремонтних робіт від покращення житлових умов в обох випадках Ви відмовилися.

Нині готується проект на відновлювально-ремонтні роботи Вашого будинку. Після отримання проекту, питання щодо виділення коштів для проведення ремонтних робіт у будинку N 14 по вул. Вишгородській у м. Києві буде винесено на розгляд депутатів на сесії Оболонської районної у м. Києві державної адміністрації.

Таким чином Ваше питання поліпшення житлових умов відноситься до виключної компетенції органів місцевого самоврядування де воно буде вирішуватися відповідно до черговості.

Лист від 26.02.2010 р. N 12/20-11-213

Міністерство з питань житлово-комунального господарства України

По матеріалах «НОРМАТИВ PRO»

 
 

 

 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали