Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.


Додаткова копія: Щодо здійснення попередньої оплати за електричну енергію

ДЕРЖАВНА КАЗНАЧЕЙСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 18.03.2019 р. N 16-10-11/4879

Щодо здійснення попередньої оплати за електричну енергію

Державна казначейська служба України (далі - Казначейство) розглянула Ваш запит [...] щодо здійснення попередньої оплати за електричну енергію та у межах компетенції повідомляє наступне.

Відповідно до статті 1 Закону України "Про ринок електричної енергії" (Закон N 2019-VIII) електрична енергія є товаром, призначеним для купівлі-продажу, в свою чергу, електропостачальник - суб'єкт господарювання, який здійснює продаж електричної енергії за договором постачання електричної енергії споживачу.

Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затвердженими постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 14.03.2018 N 312 (пункт 4.7 розділу IV) (Постанова N 312) (далі - Правила) встановлено, що оплата електричної енергії здійснюється споживачем виходячи з умов відповідного договору про постачання електричної енергії і може бути у формі:

1) планових платежів з наступним перерахунком (остаточним розрахунком), що проводиться за фактично відпущену електричну енергію згідно з даними комерційного обліку;

2) оплати за фактично відпущену електричну енергію відповідно до даних комерційного обліку;

3) попередньої оплати з остаточним розрахунком, що проводиться за фактичну відпущену електричну енергію згідно з даними комерційного обліку.

Виключні випадки та терміни проведення попередньої оплати при закупівлі за бюджетні кошти відповідно до належним чином оформленого рішення головного розпорядника бюджетних коштів визначено постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.2014 N 117 "Про здійснення попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти" (Постанова N 117) (далі - постанова N 117).

Відповідно до підпункту 1 пункту 1 постанови N 117 (Постанова N 117) розпорядники бюджетних коштів та одержувачі бюджетних коштів у договорах про закупівлю товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти можуть передбачати попередню оплату лише у разі закупівлі, зокрема, на строк не більше одного місяця інших товарів вартістю не більше як 100 тис. гривень та інших робіт і послуг, якщо розмір такої оплати не перевищує 30 % їх вартості.

Слід зазначити, що Правилами (Постанова N 312) обов'язків споживача щодо здійснення попередньої оплати електричної енергії не передбачено. Тобто попередня оплата електричної енергії може застосовуватися лише за взаємною згодою сторін.

 

Перший заступник Голови

В. Дуда
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали