Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.


Додаткова копія: Щодо порядку оподаткування ПДВ та формування податкового кредиту за операціями з ввезення на митну територію України товару та подальшої реалізації такого товару на митній території України

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 22.01.2019 р. N 237/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо порядку оподаткування ПДВ та формування податкового кредиту за операціями з ввезення на митну територію України товару та подальшої реалізації такого товару на митній території України, та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.

Як зазначено у зверненні, платником податку (імпортером) було ввезено на митну територію України товар та реалізовано його на митній території України покупцю - резиденту. У зв'язку із невідповідністю якості такого товару вимогам з експлуатації товар (далі - неякісний товар) було повернуто покупцем-резидентом платнику податку (імпортеру), а ним, у свою чергу, постачальнику-нерезиденту. В подальшому взамін неякісного товару платником податку (імпортером) було ввезено інший аналогічний товар належної якості та передано його покупцю-резиденту. При ввезенні товару на митну територію України в обох випадках платником податку (імпортером) було сплачено податок на додану вартість.

Згідно з пунктом 185.1 статті 185 ПКУ об'єктом оподаткування ПДВ є, зокрема, операції платників податку з:

постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 ПКУ;

ввезення товарів на митну територію України;

вивезення товарів за межі митної території України.

Постачання товарів - будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду (підпункт 14.1.191 пункту 14.1 статті 14 ПКУ).

Порядок визначення бази оподаткування операцій з постачання товарів/послуг встановлено пунктом 188.1 статті 188 ПКУ.

Відповідно до пункту 187.1 статті 187 ПКУ датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації (Наказ N 246), що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

На дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну (Порядок N 1307) в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) у встановлений ПКУ термін (пункт 201.1 статті 201 ПКУ).

Якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування (Порядок N 1307) до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних (Порядок N 1307), та зареєстрованому в ЄРПН (пункт 192.1 статті 192 ПКУ).

Згідно з пунктом 187.8 статті 187 ПКУ датою виникнення податкових зобов'язань у разі ввезення товарів на митну територію України є дата подання митної декларації (Наказ N 246) для митного оформлення.

Пунктом 198.3 статті 198 ПКУ встановлено, що податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 ПКУ, протягом такого звітного періоду у зв'язку зокрема, з ввезенням товарів та/або необоротних активів на митну територію України.

При цьому для операцій із ввезення на митну територію України товарів датою віднесення сум податку до податкового кредиту є дата сплати податку за податковими зобов'язаннями згідно з пунктом 187.8 статті 187 ПКУ (пункт 198.2 статті 198 ПКУ).

Документом, що посвідчує право на віднесення сум податку до податкового кредиту у разі ввезення товарів на митну територію України, є митна декларація (Наказ N 246), оформлена відповідно до вимог законодавства, яка підтверджує сплату податку (пункт 201.12 статті 201 ПКУ).

Порядок оподаткування ПДВ операцій з вивезення товарів за межі митної території України встановлено статтею 206 ПКУ.

Згідно з пунктом 206.4 статті 206 ПКУ операції з вивезення товарів у митному режимі експорту оподатковуються за ставкою, визначеною підпунктом 195.1.1 пункту 195.1 статті 195 ПКУ.

Операції з вивезення товарів у митному режимі реекспорту звільняються від оподаткування, крім операцій з вивезення відповідно до пунктів 3 ( N 4495-VI) (щодо товарів у вигляді продуктів їх переробки) та 5 частини першої статті 86 МКУ ( N 4495-VI), що оподатковуються податком за ставкою, визначеною підпунктом 195.1.1 пункту 195.1 статті 195 цього Кодексу (пункт 206.5 статті 206 ПКУ).

Згідно із підпунктами "а" і "б" підпункту 195.1.1 пункту 195.1 статті 195 ПКУ операції з вивезення товарів за межі митної території України у митному режимі експорту та у митному режимі реекспорту, якщо товари поміщені у такий режим відповідно до пункту 5 частини першої статті 86 Митного кодексу України ( N 4495-VI) (далі - МКУ), оподатковуються за нульовою ставкою.

Товари вважаються вивезеними за межі митної території України, якщо таке вивезення підтверджене в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, митною декларацією (Наказ N 246), оформленою відповідно до вимог МКУ ( N 4495-VI) (підпункт 195.1.1 пункту 195.1 статті 195 ПКУ).

Таким чином у ситуації, описаній у зверненні, при митному оформленні товарів, що ввозяться на митну територію України, платник податку здійснює сплату ПДВ за податковими зобов'язаннями згідно з пунктом 187.8 статті 187 ПКУ, та на дату такої сплати відносить суми податку до податкового кредиту на підставі належним чином оформлених митних декларацій (Наказ N 246) (в обох випадках ввезення товару, про які йдеться у зверненні).

На дату виникнення першої події за операцією з постачання на митній території України імпортованого товару платник податку зобов'язаний визначити податкові зобов'язання з ПДВ виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 188.1 статті 188 ПКУ, та скласти і зареєструвати в ЄРПН відповідну податкову накладну (Порядок N 1307).

На дату повернення покупцем-резидентом постачальнику (імпортеру) товару у зв'язку із невідповідністю його якості вимогам з експлуатації, суми податкових зобов'язань постачальника та податкового кредиту покупця підлягають коригуванню на підставі розрахунку коригування (Порядок N 1307), складеного постачальником та зареєстрованого в ЄРПН покупцем відповідно до пункту 192.1 статті 192 ПКУ.

Операція з вивезення за межі митної території України неякісного товару, який був попередньо ввезений на митну територію України, у зв'язку з його поверненням постачальнику-нерезиденту через невідповідність якості вимогам з експлуатації, підлягають оподаткуванню відповідно до норм ПКУ та МКУ ( N 4495-VI) в залежності від митного режиму, в який такий товар поміщувався при його вивезенні за межі митної території України.

За операцією з постачання (передачі) товару, який був повторно ввезений платником податку (імпортером) взамін повернутого постачальнику - нерезиденту неякісного товару, такий платник податку повинен визначити податкові зобов'язання з ПДВ виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 188.1 статті 188 ПКУ, та скласти і зареєструвати в ЄРПН відповідну податкову накладну (Порядок N 1307).

Водночас повідомляємо, що звернення не містить достатньої інформації, необхідної для надання більш детальної відповіді платнику податку (зокрема, щодо митного режиму, у якому здійснювалось вивезення неякісного товару за межі митної території України у зв'язку із його поверненням постачальнику - імпортеру, та відповідно застосування режиму оподаткування / звільнення від оподаткування ПДВ за такою операцією).

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали