Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.

 

 

Щодо порядку обладнання об'єкта споживача електричним опаленням

 

 Відповідно до частини першої статті 1.4 Порядку застосування тарифів на електроенергію, що відпускається населенню і населеним пунктам, затвердженим постановою НКРЕ від 10.03.99 N 309 (зі змінами) (далі - Порядок), відпуск електроенергії населенню, яке проживає в житлових будинках (у тому числі в житлових будинках готельного типу та гуртожитках), обладнаних в установленому порядку кухонними електроплитами, електроопалювальними установками (у тому числі у сільській місцевості), проводиться за тарифом 15,6 коп. за 1 кВт·год.

Положеннями статті 1 Закону України "Про архітектурну діяльність" наводиться визначення понять: проект - це документація для будівництва об'єктів архітектури, що складається з креслень, графічних і текстових матеріалів, інженерних і кошторисних розрахунків, які визначають містобудівні, об'ємно-планувальні, архітектурні, конструктивні, технічні та технологічні рішення, вартісні показники конкретного об'єкта архітектури, та відповідає вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил; об'єкти архітектурної діяльності (об'єкти архітектури) - будинки і споруди житлово-цивільного, комунального, промислового та іншого призначення, їх комплекси, об'єкти благоустрою, садово-паркової та ландшафтної архітектури, монументального і монументально-декоративного мистецтва, території (частини територій) адміністративно-територіальних одиниць і населених пунктів.

Відповідно до положень статті 4 Закону України "Про архітектурну діяльність" для створення об'єкта архітектури виконується комплекс робіт, який включає, зокрема, будівництво (нове будівництво, реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт) та знесення об'єкта архітектури, архітектурно-будівельний контроль, технічний та авторський нагляди під час здійснення будівництва або зміни (у тому числі шляхом знесення) об'єкта містобудування та прийняття спорудженого об'єкта в експлуатацію.

За наявності проектної документації, відповідно до якої житловий будинок обладнаний стаціонарними електроустановками для приготування їжі, підігріву води, електроопалення, такий будинок слід вважати обладнаним зазначеним

електроустаткуванням в установленому порядку.

Крім того, положеннями статті 5 Закону України "Про архітектурну діяльність" визначено, що розроблення проектів (проектування) об'єктів архітектури здійснюється на підставі вихідних даних на проектування, до яких належать:

містобудівні умови і обмеження забудови відповідної земельної ділянки;

технічні умови щодо інженерного забезпечення об'єкта архітектури;

завдання на проектування об'єкта архітектури.

У разі встановлення додаткового електрообладнання, що призведе до збільшення потужності, за необхідності має бути проведено реконструкцію зовнішніх мереж інженерного забезпечення об'єкта архітектури, яка здійснюється за проектом, що розробляється за технічними умовами електропередавальною організацією.

Видача технічних умов здійснюється на зовнішнє енергозабезпечення об'єкта архітектури.

Факт виконання технічних умов та монтажних робіт має бути затверджено актом прийняття в експлуатацію в установленому порядку.

Внаслідок зазначеного вище законодавства України випливає така процедура обладнання об'єкта споживача електроопалювальними установками та електроплитами:

1. Звернення до енергопостачальника і з'ясування необхідності збільшення потужності відносно зазначеної в договорі.

2. Якщо в результаті встановлення додаткового електрообладнання збільшення загальної потужності частини приміщення об'єкта споживача відносно зазначеної в договорі не відбувається, енергопостачальник погоджує споживачу встановлення такого обладнання.

3. Якщо в результаті встановлення додаткового електрообладнання відбувається збільшення загальної потужності відносно зазначеної в договорі, споживач отримує завдання на проектування як вихідні дані на переобладнання об'єкта споживача та переобладнання внутрішньобудинкової мережі.

4. Споживач узгоджує завдання на проектування із енергопостачальником в частині потужності об'єкта споживача, обліку, установок релейного захисту. Під час узгодження від імені власника об'єкта архітектури споживач отримує технічні умови як вихідні дані на проектування переобладнання зовнішніх мереж, якщо виконання завдання на проектування матиме наслідком збільшення потужності об'єкта архітектури.

5. Якщо не спостерігається збільшення потужності всього об'єкта архітектури (будинку) в порівнянні із зазначеним в договорі про постачання електричної енергії із ЖЕО, технічні умови не видаються.

6. За вихідними даними проектується переобладнання внутрішньобудинкових мереж та/або мереж зовнішнього електрозабезпечення.

7. За проектом (проектами), узгодженими в установленому порядку, здійснюється реконструкція, переобладнання або будівництво об'єктів.

8. Проводиться введення в експлуатацію реконструйованих та/або побудованих об'єктів споживача.

9. Внесення змін до договору про користування електричною енергією.

Крім того зазначаємо, що на виконання пункту другого розпорядження Кабінету Міністрів України від 29.10.2009 N 1324-р "Про додаткові заходи щодо енергозабезпечення населення, яке проживає в багатоквартирних будинках, не газифікованих природним газом" НКРЕ буде розроблено спрощену процедуру застосування тарифу для об'єктів, обладнаних електроопаленням та/або електроплитами, в установленому порядку для не газифікованих багатоповерхових будинків та будинків, у яких відсутні або не функціонують централізовані системи централізованого теплопостачання, на період до 01.10.2010.

Разом з тим, це не звільняє споживачів електричної енергії від виконання вищезазначених пунктів процедури обладнання об'єкта споживача електроопалювальними установками та електроплитами.

Лист від 16.11.2009 р. N 7582/11/17-09

Національна комісія регулювання електроенергетики України

По матеріалах «НОРМАТИВ PRO»

 
 

 

 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали