Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.


Додаткова копія: Щодо питань практичного застосування норм податкового законодавства щодо складання акцизних накладних

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 04.10.2019 р. N 582/6/99-00-04-02-05-15/ІПК

Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула лист [...] про надання індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування норм податкового законодавства щодо щодо складання акцизних накладних.

У листі Товариство зазначає, що здійснює роздрібну торгівлю пальним на АЗС через паливороздавальні колонки.

Питання 1. Чи вірно зазначати в акцизній накладній (Порядок N 262) "Код операції для складання в одному примірнику" значення "3" за умови реалізації пального через паливороздавальні колонки з акцизного складу - АЗС, на який отримано ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним, незалежно від того, чи є покупець - суб'єкт господарювання платником акцизного податку чи ні?

Питання 2. Яким чином та з якими реквізитами "Код операції для складання в одному примірнику", "Умови оподаткування", "Напрям використання" слід реєструвати акцизну накладну (Порядок N 262) суб'єктом господарювання, що здійснює роздрібну торгівлю через паливороздавальні колонки з акцизного складу - АЗС, на який отримано ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним, платнику акцизного податку - отримувачу пального?

Відповідно до п. 232.3 ст. 232 Податкового кодексу України на обсяги пального, що реалізується з акцизного складу, який є місцем роздрібної торгівлі пальним, на яке отримано ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним, через паливороздавальні або оливороздавальні колонки, платнику податку - отримувачу пального, зміна показника SАНаклОтр (тобто обсягу пального, на які отримувач пального має право зареєструвати акцизні накладні (Порядок N 262) та/або розрахунки коригування (Порядок N 262), а також коригування до заявок на поповнення обсягу залишку пального (Порядок N 262) або спирту етилового (Порядок N 262) в Єдиному реєстрі акцизних накладних) у такого платника податку - отримувача пального не відбувається.

В акцизній накладній (Порядок N 262), складеній при реалізації суб'єкту господарювання пального через паливороздавальні колонки з акцизного складу - АЗС, на який отримано ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним, зазначається код операції для складання в одному примірнику "3" незалежно від того, чи є отримувач пального - суб'єкт господарювання платником акцизного податку.

Особливості заповнення акцизної накладної (Порядок N 262) залежно від виду операцій з реалізації пального регламентовано розділом II Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2019 N 262 (Порядок N 262), який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 09.07.2019 за N 753/33724 (далі - Порядок N 262).

При здійсненні операції з відпуску/відвантаження пального через паливороздавальні колонки з акцизного складу - АЗС, на який отримане ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним, у відповідному рядку зазначається:

ознака щодо напрямів використання пального "4" - реалізація пального з акцизного складу, який є місцем роздрібної торгівлі пальним, на яке отримано ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним (п. 4 розділу II Порядку N 262 (Порядок N 262));

ознака щодо умов оподаткування "0" - для інших операцій, які не належать до операцій, віднесених до одного з кодів ознаки умов оподаткування "1" - "5" (п. 4 розділу II Порядку N 262 (Порядок N 262)).

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.




 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали