Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.


Додаткова копія: Щодо отримання ліцензії на зберігання пального, оптову та роздрібну торгівлю пальним

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 01.08.2019 р. N 3615/10/08-01-40-04-11/ІПК

Головне управління в області ст. 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) розглянуло звернення Товариства щодо отримання індивідуальної податкової консультації.

У своєму зверненні Товариство зазначає, що є платником акцизного податку та повідомляє, що на орендованому складі лако-фарбової продукції здійснює зберігання і оптовий продаж підакцизної продукції - розчинники, обсяг тари від 0,946 л до 3,785 л та 5 л, з кодами УКТЗЕД 2710 12 21 00 (Тарифи N 584-VII) та 2710 12 25 00 (Тарифи N 584-VII).

Також товариство повідомляє, що зберігання та продаж підакцизної продукції здійснюється з магазину.

Товариство просить надати податкову консультацію щодо того, чи потрібно отримувати ліцензію на зберігання пального, оптову та роздрібну торгівлю пальним.

З 01.07.2019 р. набувають чинності зміни, внесені Законом України від 23.11.2018 N 2628-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів" (Закон N 2628-VIII) (далі - Закон N 2628) зокрема, до Закону України від 19 грудня 1995 року N 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (далі - Закон N 481), відповідно до яких з 01.07.2019 запроваджується ліцензування діяльності усіх суб'єктів господарювання, які здійснюють виробництво, зберігання, оптову та роздрібну торгівлю пальним.

Відповідно до статті 1 Закону N 481 місце зберігання пального визначено як місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для зберігання пального на праві власності або користування.

Зберігання пального - діяльність із зберігання пального (власного або отриманого від інших осіб) із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик.

Оптова торгівля пальним - діяльність із придбання та подальшої реалізації пального із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик суб'єктам господарювання роздрібної та/або оптової торгівлі та/або іншим особам.

Місце оптової торгівлі пальним - місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, ще використовуються для здійснення оптової торгівлі та/або зберігання пального на праві власності або користування.

Роздрібна торгівля пальним - діяльність із придбання або отримання та подальшого продажу або відпуску пального із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик з автозаправної станції / автогазозаправної станції / газонаповнювальної станції / газонаповнювального пункту та інших місць роздрібної торгівлі через паливороздавальні колонки та/або оливороздавальні колонки.

У своєму листі Товариство зазначає, що здійснює оптовий відпуск товару з орендованого складу та роздрібний продаж з магазину через РРО.

Так як роздрібний продаж пального здійснюється Товариством не через паливороздавальні колонки та/або оливороздавальні колонки, то у Товариства відсутні операції з роздрібної торгівлі пальним у розумінні вимог Закону N 481.

Передання будівлі або іншої капітальної споруди у найм відповідно до ст. 795 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року N 435-IV (із змінами та доповненнями) - передання наймачеві будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини) оформляється відповідним документом (актом), який підписується сторонами договору. З цього моменту починається обчислення строку договору найму, якщо інше не встановлено договором.

Одночасно з правом найму будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини) наймачеві надається право користування земельною ділянкою, на якій вони знаходяться, а також право користування земельною ділянкою, яка прилягає до будівлі або споруди, у розмірі, необхідному для досягнення мети найму. Надання наймачеві права користування земельною ділянкою, що визначено статтею 796 Цивільного кодексу України.

З врахуванням викладеного вище та за умови дотримання ведення господарчих операцій, викладених у листі, Товариство здійснює у розумінні Закону N 481, діяльність зі зберігання пального та його оптового продажу.

Згідно з вимогами ст. 15 Закону N 481 оптова торгівля пальним та зберігання пального здійснюються суб'єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензії.

Суб'єкти господарювання отримують ліцензії на право оптової торгівлі пальним та зберігання пального на кожне місце оптової торгівлі пальним або кожне місце зберігання пального відповідно, а за відсутності місць оптової торгівлі пальним - одну ліцензію на право оптової торгівлі пальним за місцезнаходженням суб'єкта господарювання.

В той же час цією ж статтею зазначено, що суб'єкт господарювання має право зберігати пальне без отримання ліцензії на право зберігання пального в місцях виробництва пального або місцях оптової торгівлі пальним чи місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримані відповідні ліцензії.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали