Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.


Додаткова копія: Щодо оподаткування коштів фондів банківського управління

БУДІВЕЛЬНА ПАЛАТА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 09.09.2009 р. N 60

Додатково див. лист
Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики
від 11 вересня 2009 року N 04-27/874

З метою посилення соціального захисту неповнолітніх, забезпечення їм більш сприятливих стартових умов самостійного життя у суспільстві, розширення можливостей пенсійного забезпечення населення України та відпрацювання нових організаційних форм та економічних механізмів стимулювання житлового будівництва, з 2000 року відповідно до Закону України "Про проведення експерименту у житловому будівництві на базі холдингової компанії "Київміськбуд" в Україні проводиться відповідний експеримент за участю широких верств населення України, АТХК "Київміськбуд" та уповноважених банків. Широкого розмаху набула участь в експерименті також юридичних осіб, які завдяки експерименту вирішують питання додаткового пенсійного забезпечення своїх працівників.

Проте, в рамках реалізації зазначеного експерименту виникають певні проблеми та непорозуміння між учасниками експерименту та органами державної податкової служби стосовно оподаткування операцій, які проводяться в рамках зазначеного Закону.

Претензії органів державної податкової служби стосуються виконання юридичними особами функцій податкового агента при перерахуванні ними коштів на рахунки учасників фондів банківського управління (ФБУ).

Відповідно до восьмого абзацу пункту 22.8 статті 22 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб", оподаткування коштів фондів банківського управління, створених відповідно до закону, пенсійних та цільових виплат з таких фондів здійснюється за правилами, встановленими для оподаткування операцій з пенсійними вкладами.

Згідно абзаців другого та третього пункту 22.8 статті 22 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб", не підлягають оподаткуванню цим податком (не відображаються в його річній податковій декларації) та не включаються до складу загального місячного або річного оподатковуваного доходу платника податку у межах норм, передбачених законом:

доходи, що були нараховані платнику податку відповідно до умов трудового або цивільно-правового договору та згодом перераховані на його пенсійний вклад, відкритий відповідно до закону,

кошти, які вносяться особою, що не є платником податку, або її працедавцем (третьою особою) на користь платника податку на пенсійний вклад такого платника податку.

З метою вірного розуміння та дотримання учасниками експерименту вимог чинного податкового законодавства, просимо надати роз'яснення з наступних питань:

1. Чи розповсюджується порядок оподаткування нарахувань, внесків та перерахувань бо пенсійних вкладів на оподаткування нарахувань, внесків та перерахувань до фондів банківського управління, створених відповідно до закону?

2. Чи підлягають оподаткуванню під час нарахування або під час перерахування на рахунок фізичної особи у фонді банківського управління доходи фізичної особи, що нараховані та перераховані такій фізичній особі юридичною особою?

 

Президент Будівельної палати України,
народний депутат України
 

 
В. Поляченко
 


 
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали