Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.


Додаткова копія: Щодо необхідності застосування штрафів за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних при здійсненні операцій з постачання нерезиденту транспортно-експедиційних послуг та послуг з агентування і фрахтування морського торговельного флоту

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 04.01.2019 р. N 54/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо необхідності застосування штрафів за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних (Порядок N 1307) / розрахунків коригування до податкових накладних (Порядок N 1307) в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) при здійсненні операцій з постачання нерезиденту транспортно-експедиційних послуг та послуг з агентування і фрахтування морського торговельного флоту і, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.

Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX ПКУ.

Підпунктом "б" пункту 185.1 статті 185 ПКУ визначено, що об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 розділу V ПКУ.

Підпунктом "ж" п. 186.3 пункту 186.3 статті 186 ПКУ передбачено, що у разі надання транспортно-експедиторських послуг місцем їх постачання вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб'єкт господарювання. Оскільки нерезидент є зареєстрованим як суб'єкт господарювання за межами митної території України, то відповідно місцем постачання будь-яких транспортно-експедиторських послуг для нерезидента вважається місце, яке не розташоване на митній території України.

Відповідно до підпункту 196.1.11 пункту 196.1 статті 196 ПКУ не є об'єктом оподаткування ПДВ операції з надання послуг з агентування і фрахтування морського торговельного флоту судновими агентами на користь нерезидентів, які надають послуги з міжнародних перевезень пасажирів, їхнього багажу, вантажів чи міжнародних відправлень.

Таким чином, операції з постачання платником нерезиденту транспортно-експедиційних послуг та послуг з агентування і фрахтування морського торговельного флоту не є об'єктом оподаткування ПДВ. При цьому податкові зобов'язання з ПДВ за такими операціями не визначаються та, відповідно, податкові накладні (Порядок N 1307) не складаються.

Вимоги до граничних строків реєстрації податкових накладних (Порядок N 1307) або розрахунків коригування до таких податкових накладних (Порядок N 1307) в ЄРПН передбачені пунктом 201.10 статті 201 ПКУ.

Відповідальність за порушення строків реєстрації податкової накладної (Порядок N 1307) та/або розрахунку коригування (Порядок N 1307) в ЄРПН визначено статтею 120-1 ПКУ.

Так, згідно з пунктом 120-1.1 статті 120-1 ПКУ порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 ПКУ для реєстрації податкової накладної (Порядок N 1307) та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної (Порядок N 1307) в ЄРПН (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій, які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою), тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 ПКУ покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі від 10 до 50 відсотків.

Відповідно до підпункту "а" пункту 198.5 статті 198 ПКУ платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 ПКУ, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в ЄРПН в терміни, встановлені ПКУ для такої реєстрації, зведену податкову накладну (Порядок N 1307) за товарами/послугами, необоротними активами, придбаними/виготовленими з податком на додану вартість (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, - у разі якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту), у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися в операціях, що не є об'єктом оподаткування відповідно до статті 196 ПКУ (крім випадків проведення операцій, передбачених підпунктом 196.1.7 пункту 196.1 статті 196 ПКУ), або місце постачання яких розташоване за межами митної території України.

Отже, штрафні санкції, визначені пунктом 120-1.1 статті 120-1 ПКУ, не застосовуються до платників ПДВ за порушення ними граничного строку реєстрації/відсутності реєстрації в ЄРПН податкових накладних (Порядок N 1307), що не надаються отримувачу (покупцю), складені на постачання товарів/послуг для операцій:

 які звільнені від оподаткування;

 які оподатковуються за нульовою ставкою.

Оскільки, як вказано у зверненні, платником складаються податкові накладні (Порядок N 1307) при визначенні податкових зобов'язань з ПДВ відповідно до підпункту "а" пункту 198.5 статті 198 ПКУ за товарами/послугами, що використовуються в операціях, що не є об'єктом оподаткування відповідно до підпункту "ж" пункту 186.3 статті 186 ПКУ та підпункту 196.1.11 пункту 196.1 статті 196 ПКУ, то у разі порушення термінів реєстрації в ЄРПН таких податкових накладних до такого платника податку застосовуються штрафні санкції відповідно до пункту 120-1.1 статті 120-1 ПКУ у визначених розмірах.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали