Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.

 

 

Щодо надання податкової консультації згідно зі статтями 52, 144, 145 Податкового кодексу

 

 Методологічні засади формування у бухгалтерському обліку інформації про основні засоби та інші матеріальні активи, порядок розкриття інформації про них у фінансовій звітності визначаються Положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 7 "Основні засоби" (далі - ПБО 7), яке затверджено наказом Міністерства фінансів України від 27 квітня 2000 N 92 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 18.05.2000 за N 288/4509.

Пунктом 4 ПБО 7 визначено, що основні засоби це - матеріальні активи, які підприємство утримує з метою використання їх у процесі виробництва або постачання товарів, надання послуг, здавання в оренду іншим особам або для здійснення адміністративних і соціально-культурних функцій, очікуваний строк корисного використання (експлуатації) яких більше одного року (або операційного циклу, якщо він довший за рік).

Для цілей бухгалтерського обліку основні засоби класифікуються за такими групами: основні засоби (пп. 5.1 п.5 ПБО 7), інші необоротні матеріальні активи (п. 5.2 п. 5 ПБО 7).

Одиницею обліку основних засобів є об'єкт основних засобів. Визначення об'єкту основних засобів наведено у п. 4 ПБО 7.

Формування інформації про основні засоби у податковому обліку здійснюється відповідно до вимог п. 145.1 ст. 145 Кодексу, де наведено класифікатор груп основних засобів та інших необоротних активів, а також мінімально допустимі строки їх корисного використання.

Класифікатор містить 16 груп основних засобів, де, у тому числі по групі 4, обліковуються об'єкти основних засобів такі як машини та обладнання.

Вимогами п. 6 Підрозділу 4 Розділу XX Перехідних положень визначено, що для формування переліку об'єктів основних засобів, інших необоротних активів за групами відповідно до норм п. 145.1 ст. 145 Кодексу з метою нарахування амортизації з дати набрання чинності розділом III Кодексу використовуються дані інвентаризації, проведеної станом на 1 квітня 2011 року.

Але, нормами Кодексу не визначено поняття "Машини", "Обладнання", тому платнику податку дозволяється використовувати визначення таких термінів, що встановлюється іншими законами (п. 5.3 ст. 5 Кодексу).

Так, у Плані рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ та Порядку застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ, що затверджений наказом Головного управління казначейства України від 10.12.99 N 114 (далі - Порядок) наведено перелік підгруп, груп основних засобів, призначених для використання установами та організаціями, основна діяльність яких ведеться за рахунок коштів державного та/або місцевих бюджетів.

Оскільки на поточний момент відсутній класифікатор основних засобів, то перелік підгруп, групи основних засобів "Машини та обладнання", що наведений у Плані рахунків, можливий для використання з метою формування переліку об'єктів основних засобів.

Відповідно до переліку основних засобів, який наведено у Порядку, до складу групи "Машини та обладнання" віднесено пилососи і інші машини та обладнання.

Таким чином, пилососи, кондиціонери та спліт-системи можуть обліковуватися по групі 4 "Машини та обладнання".

Але, одночасно слід зазначити, що відповідно до вимог пп. 144.1 ст. 144 Кодексу амортизації будуть підлягати тільки витрати на придбання основних засобів, які будуть використовуватися у господарській діяльності платника.

Додатково повідомляємо

Пунктом 52.1 ст. 52 Кодексу передбачено, що за зверненням платників податків контролюючі органи безоплатно надають консультації з питань практичного застосування окремих норм податкового законодавства.

Податкова консультація - допомога контролюючого органу конкретному платнику податків стосовно практичного використання конкретної норми закону або нормативно-правового акта з питань адміністрування податків чи зборів, контроль за справлянням яких покладено на такий контролюючий орган (пп. 14.1.172 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

Згідно з положеннями ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Таким чином, податкова консультація надається платнику податків для правильності застосування норм податкового законодавства в його податковому обліку, а не для використання у будь який інший спосіб.

Лист від 29.09.2011 р. N 28676/10/15-124

Державна податкова адміністрація у Дніпропетровській області

По матеріалах «НОРМАТИВ PRO»

 
 

 

 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали