Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.


Додаткова копія: Щодо ліцензування оптової торгівлі медових напоїв

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 13.03.2019 р. N 1028/6/99-99-12-01-01-15/ІПК

Щодо ліцензування оптової торгівлі медових напоїв

Державна фіскальна служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення про надання індивідуальної податкової консультації щодо необхідності отримання виробнику медових напоїв ліцензії на оптову торгівлю та в межах компетенції повідомляє.

Підприємство цікавлять наступні питання:

1. Чи необхідно виробнику медових напоїв, який отримав ліцензію на виготовлення алкогольних за кодом 2206 (Тарифи N 584-VII), і виробляє такі медові напої з власного виноматеріалу, одержаного із інгредієнтів та сировини (натурального бджолиного меду, соків, ароматизаторів), придбаних у третіх осіб, отримувати ліцензію на оптову торгівлю цими медовими напоями для їх продажу (реалізації) іншим суб'єктам господарювання, якщо такий виробник має власне акредитоване виробництво, яке не відноситься до малого виробництва виноробної продукції?

Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України визначено Законом України від 19 грудня 1995 року N 481 "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (далі - Закон N 481).

Статтями 3, 15 Закону N 481 встановлено, що суб'єкт господарювання, який отримав ліцензію на виробництво алкогольних напоїв (вин виноградних, вин плодово-ягідних або напоїв медових) та виробляє їх з виноматеріалів (виноградних, плодово-ягідних або медових) виключно власного виробництва (не придбаних), має право здійснювати оптову торгівлю зазначеними алкогольними напоями без отримання окремої ліцензії на таку оптову торгівлю.

Статтею 3 Закону N 481 передбачено, що ліцензії на виробництво алкогольних напоїв видаються суб'єктам господарювання, які на момент подання заяви про видачу ліцензії є власниками або відповідно до інших не заборонених законодавством підстав володіють та/або користуються приміщеннями та обладнанням, що забезпечують повний технологічний цикл виробництва алкогольних напоїв, за умови, що використання таких приміщень та обладнання здійснює тільки один суб'єкт господарювання.

В свою чергу, під повним технологічним циклом виробництва відповідно до статті 1 Закону N 481 розуміється сукупність приміщень, технологічного та іншого обладнання, відповідних технологічних процесів, що забезпечують переробку сировини в продукцію, готову для реалізації кінцевому споживачу, а також лабораторій (власних або залучених на договірних засадах у випадках, передбачених цим Законом), акредитованих відповідно до законодавства.

Зважаючи на викладене вище, для здійснення оптової торгівлі напоями медовими без отримання окремої ліцензії на таку оптову торгівлю, Товариству необхідно підтвердити виробництво напоїв медових саме з виноматеріалів власного виробництва (не придбаних) шляхом внесення в ліцензію на виробництво алкогольних напоїв виробництва виноматеріалів медових.

2. Чи необхідно виробнику медових напоїв, який отримав ліцензію на виготовлення алкогольних напоїв за кодом 2206 (Тарифи N 584-VII), для їх продажу (реалізації) іншим суб'єктам господарювання, отримувати окрему ліцензію на оптову торгівлю, якщо виробництво медових напоїв здійснюється виробником з власного виноматеріалу, отриманого шляхом розчинення натурального бджолиного меду у воді, з наступним можливим додаванням до такого розчину соків, плодово-ягідних виноматеріалів, екстрактів, натуральних ароматизаторів тощо?

Відповідно до статті 1 Закону N 481 напої медові - напої, вироблені з натурального бджолиного меду, міцність яких набувається в результаті спиртового бродіння розчину натурального бджолиного меду, а в разі виготовлення напоїв медових кріплених - підвищується шляхом додавання спирту етилового ректифікованого.

Таким чином, оптова торгівля алкогольними напоями (напоями медовими) можлива без отримання відповідної ліцензії виключно у разі наявності ліцензії на виробництво виноматеріалів медових та напоїв медових (які відповідають поняттю зазначеного виду продукції згідно з статтею 1 Закону N 481).

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.




 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали