Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.


Додаткова копія: Щодо коригування податкового кредиту у зв'язку із зміною величини митної вартості товарів

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 04.01.2019 р. N 66/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо коригування податкового кредиту у зв'язку із зміною величини митної вартості товарів та, керуючись статтею 52 розділу II Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, митних платежів регулюються нормами ПКУ та Митного кодексу України ( N 4495-VI) (далі - МКУ) (пункт 1.1 статті 1 розділу I ПКУ і пункт 2 статті 2 розділу I МКУ ( N 4495-VI)).

Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX ПКУ.

Правила формування та коригування сум податкових зобов'язань та податкового кредиту з ПДВ визначено статтями 187, 192, 198 та 201 розділу V ПКУ.

Згідно з підпунктом "ґ" пункту 198.1 статті 198 розділу V ПКУ до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з ввезення товарів та/або необоротних активів на митну територію України.

Відповідно до пункту 198.2 статті 198 розділу V ПКУ для операцій із ввезення на митну територію України товарів датою віднесення сум податку до податкового кредиту є дата сплати податку за податковими зобов'язаннями згідно з пунктом 187.8 статті 187 розділу V ПКУ, а для операцій з постачання послуг нерезидентом на митній території України - дата складення платником податкової накладної (Порядок N 1307) за такими операціями, за умови реєстрації такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН).

Пунктом 201.12 статті 201 розділу V ПКУ визначено, що у разі ввезення товарів на митну територію України документом, що посвідчує право на віднесення сум податку до податкового кредиту, вважається митна декларація (Наказ N 246), оформлена відповідно до вимог законодавства, яка підтверджує сплату податку.

Не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними (Порядок N 1307) / розрахунками коригування до таких податкових накладних (Порядок N 1307) чи не підтверджені митними деклараціями (Наказ N 246), іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 розділу V ПКУ (пункт 198.6 статті 198 розділу V ПКУ).

Разом з цим попередня (авансова) оплата вартості товарів, що вивозяться за межі митної території України чи ввозяться на митну територію України, не змінює значення сум податку, які відносяться до податкового кредиту або податкових зобов'язань платника податку, такого експортера або імпортера (пункт 187.11 статті 187 розділу V ПКУ).

Згідно з частиною третьою статті 54 розділу III МКУ ( N 4495-VI) за результатами здійснення контролю правильності визначення митної вартості товарів орган доходів і зборів визнає заявлену декларантом або уповноваженою ним особою митну вартість чи приймає письмове рішення про її коригування відповідно до положень статті 55 розділу III МКУ ( N 4495-VI).

Рішення про коригування заявленої митної вартості товарів, які ввозяться на митну територію України з поміщенням у митний режим імпорту, приймається органом доходів і зборів у письмовій формі під час здійснення контролю правильності визначення митної вартості цих товарів як до, так і після їх випуску, якщо органом доходів і зборів у випадках, передбачених частиною шостою статті 54 розділу III МКУ ( N 4495-VI), виявлено, що заявлено неповні та/або недостовірні відомості про митну вартість товарів, у тому числі невірно визначено митну вартість товарів (частина перша статті 55 розділу III МКУ ( N 4495-VI)).

Відповідно до частин першої ( N 4495-VI) та сьомої статті 269 розділу VIII МКУ ( N 4495-VI) за письмовим зверненням декларанта або уповноваженої ним особи та з дозволу органу доходів і зборів відомості, зазначені в митній декларації (Наказ N 246), можуть бути змінені або митна декларація може бути відкликана. Порядок внесення змін до митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документа (далі - МД), їх відкликання та визнання недійсними визначено у Положенні про митні декларації, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 року N 450 (Постанова N 450) (далі - Положення N 450).

Згідно з пунктом 37 Положення N 450 (Постанова N 450) після завершення митного оформлення зміни до МД (Наказ N 246) можуть вноситися, зокрема, шляхом заповнення та оформлення контролюючим органом аркуша коригування за формою згідно з додатком 4 до Положення N 450 (Постанова N 450).

Порядок повернення авансових платежів (передоплати) та помилково та/або надміру сплачених сум митних платежів затверджено наказом Міністерства фінансів України від 18.07.2017 N 643, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 09.08.2017 за N 976/30844.

Враховуючи зазначене, у випадку, якщо після митного оформлення товарів, поміщених у митний режим імпорту, змінюється величина митної вартості таких товарів (за рішенням суду, яке набрало законної сили, або контролюючим органом прийнято рішення про коригування заявленої митної вартості товарів), коригування податкового кредиту з ПДВ здійснюється на дату оформлення аркуша коригування за формою згідно з додатком 4 до Положення N 450 (Постанова N 450).

Разом з цим інформації, наявної у зверненні, недостатньо для надання вичерпної відповіді з порушених питань, а тому у разі необхідності пропонуємо повторно звернутися до контролюючого органу із відповідним зверненням, зокрема із зазначенням у ньому детального опису обставин щодо ситуації, яка склалася (у тому числі хронології подій), а також наданням копій документів.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 розділу II ПКУ).
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали