Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.


Додаткова копія: Про введення в обіг пам'ятної монети "1000 років від початку правління київського князя Ярослава Мудрого"

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 30.07.2019 р. N 50-0006/39258

Банкам України та їх філіям

Про введення в обіг пам'ятної монети "1000 років від початку правління київського князя Ярослава Мудрого"

Національний банк України, продовжуючи серію "Княжа Україна", 06 серпня 2019 року вводить в обіг пам'ятну монету України "1000 років від початку правління київського князя Ярослава Мудрого" номіналом 20 гривень, присвячену остаточному утвердженню на київському престолі (1019 - 1054) великого князя Ярослава Мудрого - державного діяча, за часів якого Київська Русь сягнула піку своєї могутності.

Під рукою Ярослава Володимировича Київська держава укріпила та розширила свої кордони, зміцнила міжнародне становище, а культура Русі досягла найвищого розвитку.

Монету виготовлено зі срібла 925 проби, категорія якості карбування -"спеціальний анциркулейтед", маса дорогоцінного металу в чистоті - 62,2 г, діаметр - 50,0 мм, тираж - 2500 штук. Гурт монети - гладкий із заглибленими написами позначення металу та його проби - Ag 925, маси в чистоті - 62,2 і логотипом Банкнотно-монетного двору Національного банку України. Елемент оздоблення - локальна позолота, вміст золота не менше ніж 0,008 г. Монету виготовлено з використанням технології патинування.

На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України (ліворуч), під яким напис УКРАЇНА; номінал - 20/ГРИВЕНЬ (праворуч); на тлі абрису бань Софійського собору зображено макет реконструкції собору XI ст., під яким стилізований сувій Руської правди, по обидва боки від сувою: позолочені вірчий знак князя Ярослава Мудрого (ліворуч) та його печатка (праворуч); рік карбування монети 2019 (унизу ліворуч).

На реверсі монети зображено стилізований літописний фрагмент із мініатюрою та написи: ЯРОСЛАВ МУДРИЙ НА ПРЕСТОЛІ (угорі), 1019 (унизу).

Художник - Наталія Фандікова.

Скульптор - Святослав Іваненко.

Пам'ятна монета є дійсним платіжним засобом України та обов'язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.

 

Заступник Голови

С. Холод
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали