Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.


Додаткова копія: Про відмову Василенку В. Д. у реєстрації кандидатом на пост Президента України на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА

від 21 січня 2019 року N 83

Київ

Про відмову Василенку В. Д. у реєстрації кандидатом на пост Президента України на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року

До Центральної виборчої комісії 16 січня 2019 року громадянин України Василенко Володимир Дмитрович особисто подав заяву разом із доданими документами для реєстрації кандидатом на пост Президента України на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року.

Розглянувши подані документи, Центральна виборча комісія встановила.

Згідно зі статтею 48 Закону України "Про вибори Президента України" (далі - Закон), що регулює порядок самовисування, громадянин України, який відповідно до статті 9 Закону може бути обраний Президентом України, особисто подає до Центральної виборчої комісії засвідчену в установленому законом порядку заяву про самовисунення кандидатом на пост Президента України, яка повинна містити визначені частиною другою статті 48 Закону відомості.

Натомість Василенком В. Д. порушено встановлений статтею 48 Закону порядок самовисування. Так, у заяві Василенко В. Д. просить прийняти документи для реєстрації його кандидатом на пост Президента України, водночас не заявляє про самовисунення. Крім того, вказану заяву не засвідчено в установленому законом порядку.

Також у заяві Василенка В. Д. зазначено про його згоду "на оприлюднення особистої інформації та усі дії згідно законодавства України, пов'язані з цим".

Водночас частиною другою статті 48 Закону встановлено, що в заяві про самовисунення мають міститися згода на оприлюднення біографічних відомостей і декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 50 Закону, а також зобов'язання в разі обрання передати у порядку, встановленому законом, протягом місяця після офіційного оголошення результатів виборів в управління іншій особі належні йому підприємства та корпоративні права і припинити діяльність чи скласти представницький мандат, які відповідно до Конституції України та законів України несумісні із зайняттям посту Президента України.

Частиною третьою статті 48 Закону встановлено, що до заяви додаються документи, передбачені частиною першою статті 51 Закону.

За змістом пункту 1 частини першої статті 51 Закону одним з документів, за умови отримання яких Центральна виборча комісія реєструє кандидата на пост Президента України, є анкета кандидата на пост Президента України за формою, встановленою Центральною виборчою комісією.

Форму анкети кандидата на пост Президента України встановлено постановою Комісії від 27 грудня 2018 року N 270.

Проте Василенком В. Д. подано до Комісії анкету кандидата на пост Президента України за формою, встановленою постановою Комісії від 25 лютого 2014 року N 21, яка втратила чинність.

Отже, Василенком В. Д. не подано до Комісії документа, передбаченого пунктом 1 частини першої статті 51 Закону.

Пунктом 4 частини першої статті 51 Закону передбачено, що для реєстрації кандидатом на пост Президента України подається документ про внесення грошової застави відповідно до статті 49 Закону.

Грошова застава вноситься партією, яка висунула кандидата на пост Президента України, або кандидатом на пост Президента України у безготівковому порядку на спеціальний рахунок Центральної виборчої комісії (після початку виборчого процесу та до подання документів Центральній виборчій комісії для реєстрації) у розмірі два мільйони п'ятсот тисяч гривень (частина перша статті 49 Закону).

Натомість Василенком В. Д. подано до Комісії квитанцію від 16 січня 2019 року N 186 про переказ у безготівковому порядку на спеціальний рахунок Центральної виборчої комісії коштів у сумі 25 гривень.

Таким чином, передбачений пунктом 4 частини першої статті 51 Закону документ про внесення грошової застави відповідно до статті 49 Закону відсутній.

Згідно з пунктом 5 частини першої статті 51 Закону Центральна виборча комісія реєструє кандидата на пост Президента України за умови отримання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 50 Закону.

Статтею 50 Закону передбачено, що декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за рік, що передує року початку виборчого процесу, подається кандидатом на пост Президента України (на паперових носіях та в електронному вигляді) за формою, визначеною відповідно до Закону України "Про запобігання корупції" (Закон N 1700-VII).

За змістом пункту 2 Роз'яснення щодо застосування деяких положень Закону України "Про вибори Президента України" під час реєстрації кандидатів на пост Президента України на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 31 грудня 2018 року N 272 (Постанова N 272), на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року декларація кандидата на пост Президента України за 2017 рік (усі сторінки декларації, у тому числі ті сторінки її розділів, стосовно яких у суб'єкта декларування та членів його сім'ї відсутні об'єкти для декларування у відповідному розділі) подається до Центральної виборчої комісії для реєстрації кандидатом на пост Президента України після присвоєння такій декларації унікального ідентифікатора документа в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на паперових носіях та в електронному вигляді:

на паперових носіях - роздруковані копії всіх сторінок декларації, розміщеної в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, засвідчені підписом кандидата на пост Президента України шляхом проставлення його на останній сторінці декларації;

в електронному вигляді - у форматі PDF (*.pdf) на оптичному носії інформації (CD-R, DVD-R) або на USB-флеш-накопичувачі чи іншому пристрої для запам'ятовування, що використовує інтерфейс USB.

Однак Василенко В. Д. додав до заяви викладений у довільній формі документ із назвою "Декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" (на паперовому носії та в електронному вигляді), за період з 1 січня до 31 грудня 2018 року.

Отже, Василенком В. Д. не подано передбачену пунктом 5 частини першої статті 51 Закону декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за рік, що передує року початку виборчого процесу (на паперових носіях та в електронному вигляді) за формою, визначеною відповідно до Закону України "Про запобігання корупції" (Закон N 1700-VII).

Згідно з пунктами 1, 3 частини першої статті 52 Закону Центральна виборча комісія відмовляє у реєстрації кандидата на пост Президента України у разі порушення встановленого цим Законом порядку висунення кандидата, відсутності документів, зазначених у статті 48 або 51 цього Закону.

Також Комісія звертає увагу, що автобіографія Василенка В. Д. не містить відомостей про громадську роботу (в тому числі на виборних посадах). Крім того, указаною особою не дотримано вимог пунктів 2, 3 частини першої статті 51 Закону щодо максимального обсягу друкованих знаків в автобіографії та передвиборній програмі.

Таким чином, відповідно до пунктів 1, 3 частини першої статті 52 Закону в Центральної виборчої комісії є підстави для відмови в реєстрації Василенка В. Д. кандидатом на пост Президента України.

Враховуючи викладене, відповідно до частин першої - третьої статті 48, частини першої статті 49, частини першої статті 50, частин першої, дев'ятої статті 51, пунктів 1, 3 частини першої, частини другої статті 52 Закону України "Про вибори Президента України", керуючись статтями 11 - 13 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. Відмовити Василенку Володимиру Дмитровичу в реєстрації кандидатом на пост Президента України на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року.

2. Повернути Василенку В. Д. внесені ним на спеціальний рахунок Центральної виборчої комісії кошти.

3. Копію цієї постанови надіслати Василенку В. Д.

4. Цю постанову оприлюднити на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.

 

Голова
Центральної виборчої комісії

Т. СЛІПАЧУК
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали