Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.


Додаткова копія: Про Роз'яснення стосовно відкриття рахунків виборчих фондів кандидатів у народні депутати України, зареєстрованих в одномандатному виборчому окрузі N 51, під час підготовки та проведення позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА

від 27 червня 2019 року N 1356

Київ

Про Роз'яснення стосовно відкриття рахунків виборчих фондів кандидатів у народні депутати України, зареєстрованих в одномандатному виборчому окрузі N 51, під час підготовки та проведення позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року

До Центральної виборчої комісії надходять звернення кандидатів у народні депутати України, зареєстрованих в одномандатному виборчому окрузі N 51 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року, щодо неможливості відкриття поточних рахунків їх виборчих фондів у банках за місцезнаходженням відповідної окружної виборчої комісії у зв'язку з відсутністю відповідних банків.

Згідно з постановою Правління Національного банку України від 23 липня 2014 року N 436 "Про створення робочої групи Національного банку України" (Постанова N 436) на території Донецької та Луганської областей, починаючи з 24 липня 2014 року, з метою запобігання загрози життю і здоров'ю працівників та клієнтів банків запроваджено надзвичайний режим роботи банківської системи.

Крім того, постановою Правління Національного банку України від 6 серпня 2014 року N 466 "Про призупинення здійснення фінансових операцій" (Постанова N 466) банкам України доручено призупинити здійснення всіх видів фінансових операцій у населених пунктах, які не контролюються українською владою.

Відповідно до частин першої (Закон N 4061-VI), третьої статті 3 Закону України "Про вибори народних депутатів України" (Закон N 4061-VI) (далі - Закон) вибори народних депутатів України є рівними: громадяни України беруть участь у виборах народних депутатів України на рівних засадах.

Усі кандидати в народні депутати України мають рівні права і можливості брати участь у виборчому процесі.

Згідно з пунктом 4 частини п'ятої статті 3 Закону (Закон N 4061-VI) рівність прав і можливостей кандидатів в народні депутати України, політичних партій - суб'єктів виборчого процесу брати участь у виборчому процесі забезпечується забороною використання кандидатами в народні депутати України, політичними партіями під час фінансування передвиборної агітації інших коштів, крім коштів виборчих фондів.

Позбавлення кандидатів у народні депутати України, зареєстрованих в одномандатному виборчому окрузі N 51 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року, можливості відкрити поточний рахунок свого виборчого фонду слід розглядати як позбавлення відповідних кандидатів у народні депутати України в установленому Законом порядку вести передвиборну агітацію, що суперечить засадам здійснення виборчого процесу, визначеним частиною другою статті 11 Закону (Закон N 4061-VI).

Частиною першою статті 2 Закону України "Про Центральну виборчу комісію" встановлено, що Комісія відповідно до своїх повноважень забезпечує дотримання передбачених Конституцією України та законами України принципів і засад виборчого і референдумного процесів, реалізацію виборчих прав громадян України та права на участь у референдумі, однакове застосування законодавства України про вибори і референдуми на всій території України.

Враховуючи викладене, відповідно до частин першої (Закон N 4061-VI), третьої (Закон N 4061-VI), пункту 4 частини п'ятої статті 3 (Закон N 4061-VI), пунктів 1 (Закон N 4061-VI), 22 частини другої статті 30 (Закон N 4061-VI), статті 48 (Закон N 4061-VI), частини дев'ятої статті 50 Закону України "Про вибори народних депутатів України" (Закон N 4061-VI), керуючись частиною першою статті 2, статтями 11 - 13, пунктами 1, 2 статті 17, пунктами 1, 5 статті 19 "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. Затвердити Роз'яснення стосовно відкриття рахунків виборчих фондів кандидатів у народні депутати України, зареєстрованих в одномандатному виборчому окрузі N 51 під час підготовки і проведення позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року (додається).

2. Цю постанову надіслати Національному банку України та окружній виборчій комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу N 51.

3. Цю постанову оприлюднити на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії.

 

Голова
Центральної виборчої комісії

Т. СЛІПАЧУК

 

Додаток
до постанови Центральної виборчої комісії
27.06.2019 N 1356

РОЗ'ЯСНЕННЯ
стосовно відкриття рахунків виборчих фондів кандидатів у народні депутати України, зареєстрованих в одномандатному виборчому окрузі N 51 під час підготовки і проведення позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року

Це Роз'яснення розроблено з метою забезпечення рівних прав і можливостей усіх кандидатів у народні депутати України, зареєстрованих в одномандатному виборчому окрузі N 51, брати участь у виборчому процесі позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року.

Відповідно до частини першої статті 48 Закону України "Про вибори народних депутатів України" (Закон N 4061-VI) (далі - Закон) кандидат у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі зобов'язаний відкрити рахунок свого виборчого фонду не пізніш як на десятий день з дня його реєстрації Центральною виборчою комісією.

Кандидат у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі відкриває поточний рахунок виборчого фонду в банку України, який визначає на свій розсуд, за місцезнаходженням окружної виборчої комісії (частина друга статті 48 Закону (Закон N 4061-VI)).

Разом з тим, враховуючи, що на території Донецької області згідно з постановою Правління Національного банку України від 23 липня 2014 року N 436 (Постанова N 436) запроваджено надзвичайний режим роботи банківської системи, а також відповідно до постанови Правління Національного банку України від 6 серпня 2014 року N 466 (Постанова N 466) банки України зобов'язано призупинити здійснення всіх видів фінансових операцій у населених пунктах, які не контролюються українською владою, кандидати в народні депутати України, зареєстровані в одномандатному виборчому окрузі N 51, з метою виконання вимог частини першої статті 48 Закону (Закон N 4061-VI) можуть відкрити поточний рахунок власного виборчого фонду в будь-якому банку України в межах Донецької області.

 

Секретар
Центральної виборчої комісії

Н. БЕРНАЦЬКА
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали