Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.


Додаткова копія: Про рентну плату

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 15.04.2019 р. N 1607/ІПК/10-36-12-11-03

Про рентну плату

ГУ ДФС у Київській області на звернення Товариства щодо справляння рентної плати, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Видобуті підземні води Товариство згідно з дозволом на спеціальне водокористування (далі - Дозвіл) використовує для господарсько-побутових та виробничих потреб.

Товариство запитує про свою приналежність до платників рентної плати за спеціальне використання води (далі - Плата) та платників рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (далі - Рентна плата), а також про розмір коефіцієнтів, які застосовуються для обчислення податкових зобов'язань із вказаних платежів.

Платниками Плати при вилученні обсягів води із водних об'єктів визначено первинних водокористувачів - суб'єктів господарювання, які здійснюють таке вилучення на підставі Дозволу (абз. другий п. 255.1 ст. 255 Кодексу). При цьому об'єктом оподаткування Платою вважаються фактичні обсяги використаної води водних об'єктів, у тому числі підземних водоносних горизонтів (пп. 255.11.2 п. 255.1 ст. 255 Кодексу).

Оскільки передбачено, що Плата не справляється за обсяги води, які використовуються для задоволення питних і санітарно-гігієнічних (пп. 255.4.1 п. 255.4 ст. 255 Кодексу), а не зазначених у Дозволі господарсько-побутових та виробничих потреб, то не вбачається підстав для зменшення об'єкта оподаткування Платою - обсягу фактичних обсягів води, видобутої із підземного водного об'єкта.

При цьому при складанні податкової звітності з Плати Товариство у р. 10.2 Додатка 5 Податкової декларації з рентної плати, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 N 719 (Наказ N 719), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03.09.2015 за N 1051/27496, зазначає коефіцієнт у розмірі 1 (одиниця).

Водночас платниками Рентної плати вважаються суб'єкти господарювання, які на підставі Дозволу видобувають воду з підземного водного об'єкта (пп. 252.1.4 п. 252.1 ст. 252 Кодексу). При цьому об'єктом оподаткування Рентною платою визнається взятий на облік гірничим підприємством обсяг товарної продукції, що визначається відповідно до затверджених підприємством схем руху видобутих корисних копалин, зокрема, й обсягу видобутої підземної води (п. 252.3 ст. 252 Кодексу).

Для обчислення податкових зобов'язань з Рентної плати базою оподаткування вважається вартість мінеральної сировини, яка обчислюється за більшою з таких її величин: фактична ціна та розрахункова вартість (п. 252.7 ст. 252 Кодексу). Для розрахунку останньої - розрахункової вартості використовується, зокрема, й коефіцієнт рентабельності гірничого підприємства як показник оцінки економічної життєдіяльності запасів корисних копалин ділянки надр Товариства (п. 252.16 ст. 252 Кодексу).

Оскільки Дозвіл Товариства не містить інформації щодо виконання економічної життєдіяльності запасів корисних копалин ділянки надр (водоносного горизонту), то для обчислення податкових зобов'язань з Рентної плати Товариство використовує середньозважену облікову ставку Національного банку України.

Податкова консультація відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали