Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.


Додаткова копія: Про плату за землю

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 21.01.2019 р. N 227/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Про плату за землю

Державна фіскальна служба України на виконання рішення Окружного адміністративного суду міста Києва, керуючись ст. 52, 53 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) надає нову податкову консультацію щодо визначення об'єкта оподаткування земельним податком (далі - Податок).

Законами України "Про транспорт", "Про залізничний транспорт", а також Земельним кодексом України визначено повний перелік всіх категорій земель залізничного транспорту:

землі смуг залізниць під залізничним полотном та його облаштуванням;

землі під станціями з усіма будівлями і спорудами енергетичного, локомотивного, вагонного, колійного, вантажного і пасажирського господарства, сигналізації та зв'язку, водопостачання, каналізації;

землі під захисними та укріплювальними насадженнями;

землі під службовими, культурно-побутовими будівлями;

землі під іншими спорудами, необхідними для забезпечення роботи залізничного транспорту.

Правовий режим та цільове призначення смуги відведення залізниці визначається правовстановлюючими документами на землю щодо кожної окремої земельної ділянки (наприклад, державним актом на право постійного користування земельною ділянкою та додатками до цього акта).

Державними будівельними нормами України ДБН В.2.3-19-2008 "Споруди транспорту. Залізниці колії 1520 мм" (далі - Норми) зазначено, що термін смуги відведення відповідає його визначенню у Закону України "Про транспорт", де для "земель, які є смугою відведення залізниць" використано уточнення "а саме землі, надані під залізничне полотно та його облаштування". Оскільки розділом 8 Норм визначено, що ширина "смуги відведення визначається на підставі потреб технологічного комплексу залізничного транспорту на його розміщення, експлуатацію, утримання та відновлення з урахуванням вимог діючої нормативної документації", зокрема, ДСТУ-Н Б В.2.3-27:2011 "Споруди транспорту. Залізниці визначення ширини смуги відведення", то для застосування преференції, встановленої п. 284.4 ст. 284 у розмірі 25 відсотків земельного податку, обчисленого відповідно до ст. ст. 274 і 277 Кодексу, для земельних ділянок, наданих залізниці у межах смуг відведення, необхідно виконувати аналіз землевпорядної документації кожної окремої земельної ділянки з урахуванням технічної документації, розробленої для спорудження (будівництва) смуги відведення залізничної колії відповідно до вимог зазначених Державних будівельних норм України.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали