Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.


Додаткова копія: Про надання роз'яснення [щодо подальшої організації та здійснення державного контролю за використанням та охороною земель]

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ІЗ ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ
ДЕРЖАВНА ІНСПЕКЦІЯ З КОНТРОЛЮ ЗА ВИКОРИСТАННЯМ І ОХОРОНОЮ ЗЕМЕЛЬ

ЛИСТ

від 08.09.2009 р. N 6-8-3414/1390

Начальникам Держземінспекцій в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі 


Про надання роз'яснення

Із набранням чинності постановою Кабінету Міністрів України від 26.08.2009 N 901 "Про додаткові заходи щодо врегулювання земельних відносин" (далі - постанова) постанова Кабінету Міністрів України від 25.12.2002 N 1958 "Про утворення Державної інспекції з контролю за використанням і охороною земель" з 04.09.2009 втратила чинність. У зв'язку з цим до Держземінспекції надходять запити від її територіальних органів про надання роз'яснення щодо подальшої організації та здійснення державного контролю за використанням та охороною земель.

Нагадуємо, що відповідно до вказаної постанови пункт 5 постанови Кабінету Міністрів України від 05.08.2009 N 844 "Деякі питання реалізації права власності на землю громадянами України у 2009 році" доповнено абзацом такого змісту: "Державному комітету із земельних ресурсів утворити в центральному апараті та в територіальних органах структурні підрозділи на базі Державної інспекції з контролю за використанням і охороною земель та її територіальних органів, що ліквідуються, і забезпечити відповідно до законодавства здійснення заходів, пов'язаних з їх ліквідацією".

Однак, станом на 07.09.2009 процедуру щодо вжиття заходів, пов'язаних із ліквідацією Держземінспекції та її територіальних органів (прийняття відповідних наказів Держкомзему та Держземінспекції, попередження працівників про майбутнє вивільнення, скасування положень про територіальні органи Держземінспекції тощо), не розпочато.

Відповідні зміни до Закону України "Про державний контроль за використанням та охороною земель", частиною першою статті 9 якого передбачено, що державний контроль за використанням та охороною земель у системі центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів здійснює Державна інспекція з контролю за використанням та охороною земель і її територіальні органи, також не внесено.

Офіційно територіальні органи Держземінспекції продовжують функціонувати як юридичні особи, їх не позбавлено повноважень щодо здійснення державного контролю за використанням та охороною земель (визначених Законом України "Про державний контроль за використанням та охороною земель" (із змінами), працівників територіальних органів Держземінспекції не позбавлено статусу державних інспекторів з контролю за використанням та охороною земель, а відтак і повноважень, передбачених статтею 2381 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Таким чином, до внесення відповідних змін до законодавства та завершення процедури щодо ліквідації територіальних органів Держземінспекції, останні зобов'язані здійснювати державний контроль за використанням та охороною земель у межах повноважень, передбачених Кодексом України про адміністративні правопорушення, Законом України "Про державний контроль за використанням та охороною земель" (із змінами), положеннями про територіальні органи Держземінспекції, іншими чинними нормативно-правовими актами, які визначають та деталізують повноваження державних інспекторів з контролю за використанням та охороною земель.

 

Перший заступник
начальника інспекції
 

 
О. О. Бредіхін
 


 
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали