Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.


Додаткова копія: Про діяльність у сфері страхування та перебування на спрощеній системі оподаткування

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У КІРОВОГРАДСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 22.01.2019 р. N 246/ІПК/11-28-12-02-15

Про діяльність у сфері страхування та перебування на спрощеній системі оподаткування

Головне управління ДФС у Кіровоградській області, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI, зі змінами та доповненнями (далі - Податковий кодекс), розглянувши звернення Підприємства про надання індивідуальної податкової консультації стосовно права юридичної особи - платника єдиного податку 3 групи здійснювати діяльність у сфері страхового посередництва та перебувати на спрощеній системі оподаткування; права юридичної особи бути страховим агентом і здійснювати діяльність у сфері страхування, враховуючи норми Закону України "Про страхування", перебуваючи на спрощеній системі оподаткування, повідомляє.

1. Умови, згідно яких суб'єкт господарювання не може бути платником єдиного податку, зазначені у пункті 291.5 статті 291 Податкового кодексу.

Відповідно до положень підпункту 291.5.1 пункту 291.5 статті 291 Податкового кодексу суб'єктам господарювання - платникам єдиного податку I - III груп забороняється будь-яка діяльність у сфері фінансового посередництва, за виключенням діяльності страхових агентів.

Класифікація видів економічної діяльності ДК 009:2010 (Наказ N 457) передбачає єдиний вид діяльності як для страхових брокерів, так і для страхових агентів - 66.22 (Наказ N 457): діяльність страхових агентів і брокерів.

У відповідності до абзацу 1 статті 15 Закону України "Про страхування" від 07 березня 1996 року N 85/96-ВР, зі змінами та доповненнями (далі - Закон України "Про страхування"), страхова діяльність в Україні може провадитися за участю страхових посередників. Страховими посередниками можуть бути страхові або перестрахові брокери, страхові агенти.

В абзаці 3 статті 15 Закону України "Про страхування" визначено, що страхові брокери - юридичні особи або фізичні особи, які зареєстровані у встановленому порядку як суб'єкти підприємницької діяльності та здійснюють за винагороду посередницьку діяльність у страхуванні від свого імені на підставі брокерської угоди з особою, яка має потребу у страхуванні як страхувальник.

Також абзацом 7 статті 15 Закону України "Про страхування" передбачено, що страхові агенти - фізичні особи або юридичні особи, які діють від імені та за дорученням страховика і виконують частину його страхової діяльності, а саме: укладають договори страхування, одержують страхові платежі, виконують роботи, пов'язані зі здійсненням страхових виплат та страхових відшкодувань. Страхові агенти є представниками страховика і діють в його інтересах за винагороду на підставі договору доручення із страховиком.

Порядок провадження діяльності страховими посередниками, у тому числі страховими агентами, затверджено постановою Кабінету Міністрів України "Про порядок провадження діяльності страховими посередниками" від 18 грудня 1996 року N 1523, згідно з якою агентська діяльність - діяльність суб'єктів підприємницької діяльності, уповноважених діяти від імені та на підставі доручення одного або більше страховиків щодо рекламування, консультування, пропонування страхувальникам страхових послуг та проведення роботи, пов'язаної з укладенням та виконанням договорів страхування (підготовка й укладення договорів страхування, виконання робіт з обслуговування договорів), у тому числі оформлення всіх необхідних документів для своєчасної виплати страхових сум або страхового відшкодування, а також здійснення цих виплат.

При цьому страховими посередниками (страховими агентами і страховими брокерами) є суб'єкти підприємницької діяльності.

Враховуючи, що страхова агентська діяльність належить до підприємницької діяльності, юридичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності мають право бути страховими посередниками, в тому числі страховими агентами, та перебувати на спрощеній системі оподаткування.

2. Згідно із пп. 291.5.4 ст. 291 Податкового кодексу не можуть бути платниками єдиного податку страхові (перестрахові) брокери, банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди і компанії, інші фінансові установи, визначені законом; реєстратори цінних паперів.

Таким чином, якщо суб'єкт господарювання не є фінансовою установою та здійснює господарську діяльність страхового агента з видом діяльності "Діяльність страхових агентів і брокерів" (позиція 66.22 (Наказ N 457)) та не порушує інші вимоги перебування на спрощеній системі оподаткування, така юридична особа - платник єдиного податку може перебувати на спрощеній системі оподаткування.

У відповідності до пункту 52.2 статті 52 Податкового кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали