Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.

 

 

Причини виникнення грибку в житлових будинках та можливість проведення його досліджень установами і закладами державної санітарно-епідеміологічної служби

 

 Останнім часом збільшилась кількість звернень мешканців багатоповерхових житлових будинків стосовно надання роз’яснень щодо причин виникнення грибку в житлових будинках та можливості проведення його досліджень установами і закладами державної санітарно-епідеміологічної служби.

Відповідно до п. 3 Положення про порядок обстеження стану житлових будинків з метою встановлення їх відповідності санітарним та технічним вимогам та встановлення житлових будинків і житлових приміщень непридатними для проживання, затвердженого постановою Ради Міністрів УРСР від 26.04.1984 № 189, обстеження житлових приміщень проводиться інженерно-технічними працівниками інженерно-експлуатаційних організацій. У разі необхідності, до обстеження залучаються фахівці установ і закладів державної санітарно-епідеміологічної служби. Необхідність такої участі обґрунтовується житлово-експлуатаційною установою письмово на адресу закладу державної санітарно-епідеміологічної служби відповідної адміністративної території.

Згідно з п. 5 зазначеного Положення, якщо під час обстеження стану житлових будинків буде виявлено невідповідність санітарним вимогам, житлово-експлуатаційна організація вирішує в установленому порядку питання щодо подальшого проведення ремонту або визнання житлових будинків (жилих приміщень) такими, що не відповідають зазначеним вимогам і є непридатними для проживання.

Ураженість грибами стін житлових приміщень можлива при високій вологості (більше 35%) та температурі 22 - 450С. Мікроскопічні живі організми (віруси, спори грибів і клітини бактерій), які знаходяться в повітрі, можна виявити в усіх приміщеннях. Зазначені організми присутні у повітрі, як окремо, у вигляді малих часток (спори плісняви звичайно 2-8 мкм, бактерії - 0,5 - 1,5 мкм), так і агрегатів різного розміру, а також у формі мікробіологічних і мікологічних включень в інші частки.

За даними ДУ «Інститут гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзєєва НАМН України» - Головної наукової установи державної санітарно-епідеміологічної служби з питань гігієни, останнім часом зросла роль мікологічного фактору - грибів, які можуть спричиняти як специфічні захворювання людини - мікози, так і різні алергічні реакції й хвороби. Необхідність комплексної оцінки факторів ризику, які діють на людину в приміщеннях, обґрунтована зростаючим ступенем алергізації, наявністю як тяжких, так я легких або стертих форм даної патології.

Гриби, в тому числі плісняві, можна виявити практично у будь-яких умовах, як в приміщенні, так і на вулиці. Описана велика кількість різних видів грибів. І на вулиці, і в приміщенні виявлено сезоні зміни в кількості грибів. Деякі гриби утворюють спори цілий рік (наприклад Penicillium), інші, що паразитують на рослинах - весною, влітку та восени (Cladosporium, Alternaria). Вологі умови чи відкрита вода забезпечують сприятливе середовище для росту грибів.

На сьогодні в умовах бактеріологічних лабораторій установ і закладів державної санітарно-епідеміологічної служби можливі дослідження з визначення кількості грибів на поверхнях, в т.ч. стінах, повітрі, ґрунті та інших об’єктах. Дослідження з ідентифікації виявлених грибів можуть проводити науково-дослідні інститути медичного та біологічного профілів, що мають мікробіологічні лабораторії.

Державна санітарно-епідеміологічна служба України

По матеріалах «НОРМАТИВ PRO»

 
 

 

 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали