Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.

 

 

Мін‘юст встановив термін Укрдержреєстру для проставлення апостиля на документах – один робочий день

 

 Апостиль на документах про реєстрацію актів цивільного стану – свідоцтвах про шлюб, розлучення, народження чи смерть – проставлятиметься протягом одного робочого дня. Такий термін встановило Міністерство юстиції для розгляду документів про державну реєстрацію актів цивільного стану, поданих громадянами для проставлення апостиля в Державну реєстраційну службу України (Укрдержреєстр). Відповідний наказ підписав Міністр юстиції Олександр Лавринович.

Згідно з наказом Мін‘юсту, термін розгляду документів про державну реєстрацію актів цивільного стану, поданих для проставлення апостиля, має складати не більше одного робочого дня.

У виняткових випадках (хвороба, звільнення, довготривала відпустка відповідних працівників Укрдержреєстру) термін розгляду документів про державну реєстрацію актів цивільного стану може бути продовжений до трьох робочих днів. І лише у разі відсутності на поданих документах відмітки Головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі, а також у випадках, коли необхідно отримати зразок підпису посадової особи, відбитка печатки, штампа органу державної реєстрації актів цивільного стану, іншої додаткової інформації, термін проставляння апостиля може скласти до двадцяти робочих днів.

Як відомо, апостиль – це спеціальний штамп, що легалізує за кордоном офіційні документи, засвідчуючи справжність підпису особи під документом і автентичність відбитку печатки або штампа, яким скріплено відповідний документ.

Щороку громадянами України проставляється апостиль на близько 50 тис. документів про реєстрацію актів цивільного стану.

*** 10 січня 2002 року Україна приєдналася до Конвенції 1961 року, що скасовує вимогу консульської легалізації іноземних офіційних документів (Конвенція набула чинності для України 22 грудня 2003 року). Після цього єдиною формальною вимогою для легалізації офіційних документів у стосунках України з державами - учасницями цієї Конвенції є наявність апостилю.

На сьогодні дана Конвенція застосовуються у відносинах України з близько 100 країнами світу.

Прес-реліз

Міністерство Юстиції України

По матеріалах «НОРМАТИВ PRO»

 
 

 

 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали