Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.


 

Кабмін пропонує узгодити термінологію чинного законодавства з новим законом “Про громадські об’єднання”

 

29 жовтня 2012 года

Кабінет Міністрів пропонує узгодити термінологію чинного законодавства із новим законом “Про громадські об’єднання”, який буде ведений в дію 1 січня 2013 року. Проект відповідних законодавчих змін, що розробляло Міністерство юстиції, Кабмін ухвалив сьогодні, 24 жовтня, на своєму засіданні.

Як повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович, зазначені зміни спрямовані на комплексний перегляд усіх законодавчих актів України у сфері діяльності громадських об’єднань у зв’язку з прийняттям нового Закону України “Про громадські об’єднання”.

Так, новий Закон не містить обмежень до діяльності громадських організацій за територіальною ознакою (тобто не ділить громадські організації на місцеві та міжнародні у розумінні чинного Закону України “Про об’єднання громадян”). Крім того, новим законом “Про громадські об’єднання” удосконалено підходи щодо визначення поняття громадського об’єднання, принципи, процедури утворення і діяльності громадських об’єднань, функціонування відокремлених підрозділів громадського об’єднання тощо.

З урахуванням цього, з чинного законодавства пропонується комплексно вилучити норми, пов’язані з визначенням місцевого та міжнародного статусу громадських об’єднань.

Також, враховуючи положення статей 13, 20 Закону України “Про громадські об’єднання”, якими передбачено функціонування відокремлених підрозділів громадського об’єднання, відокремлених підрозділів іноземної неурядової організації, пропонується привести термінологію чинного законодавства і в цій частині.

Загалом, передбачається, що внесення відповідних змін до законодавства створить належні умови для реалізації положень нового Закону України “Про громадські об’єднання”.

Міністр юстиції також повідомив, що указані законодавчі зміни були доопрацьовані з урахуванням пропозицій та зауважень представників громадськості. Такі пропозиції, зокрема, були висловлені під час засідання робочої групи з питань правового забезпечення діяльності інститутів громадянського суспільства Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства при Президентові України у червні 2012 року.

 

Джерело: Прес-реліз Мінюст України
 

 

 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали